Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Новини

Новини, оголошення та події:

Виробнича практика 4 курс бакалаври_2024

Продовжується виробнича практика у студентів 4 курсу 291 спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».

Студентки Марія Гаркава, Марія Нємєчева та Валерія Свербихіна проходять цю практику в Департаменті міжнародного співробітництва Харківської міської ради. Наші студенти прийняли участь у заході ХМР в Харківському Дипломатичному Клубі на якому обговорювалися практичні приклади співпраці органів місцевого самоврядування, дипломатичних представництв та організацій різних форм власності задля зміцнення позитивного міжнародного іміджу та туристичної дестинації.
Своєю чергою представник Харківського Дипломатичного Клубу розповів про досвід Клубу з організації міжнародних подій, а також про особливості ділової комунікації між дипломатами та представниками іноземних держав з метою покращення соціального, інвестиційного та культурного клімату в Харкові.

KUZNETS UNIVERSITY DAY у Краснокутському ліцеї імені І.Н. Нестерова.

4 березня команда ХНЕУ ім. С. Кузнеця організувала й провела виїзну зустріч зі школярами 9-11 класів Краснокутського ліцею імені І.Н. Нестерова с. Краснокутськ.. Зустріч відбувалася в два етапи. На 10.00 годину й на 13.00. У заході взяло участь понад 180 школярів.

Факультет МВіЖ представив викладач кафедри міжнародних відносин, політичних наук і практичної філософії старший викладач Горбачов Антон Володимирович, який провів для школярів інтерактивний майстер-клас на тему “Політика це життя”.

Під час зустрічі майбутнім абітурієнтам презентували також освітні програми факультету міжнародних відносин і журналістики.

Конференція «Міжнародні конфлікти у сучасному світі: від регіонального протистояння до глобального суперництва».

доповідь Єрмошкіної Анни

20 грудня 2023 р. у Львівському національному університеті імені
Івана Франка у змішаному форматі відбулася VІІ Міжнародна наукова
конференція «Міжнародні конфлікти у сучасному світі: від регіонального
протистояння до глобального суперництва».
На конференції виступили з
доповіддю та презентацією на тему «Форми та методи гібридної війни в
російсько-Українському конфлікті» студентка 2 курсу факультету
міжнародних відносин і журналістики Анна Єрмошкіна та професор кафедри
міжнародних відносин, політичних наук і практичної філософії Олена
Кравченко.
На конференції дискусія відбувалася в напрямках: Локальні та
регіональні конфлікти і їх вплив на міжнародну безпеку, Гібридні загрози та
виклики міжнародних конфліктів.
https://www.ispc.org.ua/conference_20_12_23

З Всесвітнім днем філософії!

День філософії відзначають з 2002 року в третій четвер листопада, цього року – це 16 листопада. Це свято затвердили в ЮНЕСКО, і головна його мета — долучити людей до багатолітньої філософської спадщини, зробити філософію ближчою кожному: академіку, студенту та свідомій спільноті, усім, хто цікавиться, як формуються нові простори для філософських роздумів.

З 2005 року його перейменовано у «Всесвітній день філософії» (було «міжнародний»), який відзначають більш ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу.  В Україні свято відзначається з 2006 року, коли вперше 16 листопада у Київському університеті був проведений міжнародний науковий симпозіум присвячений цьому дню.

Цього дня проводяться різноманітні регіональні філософські конференції та засідання, круглі столи, філософські кав’ярні, зустрічі з видатними діячами, виставки книжок, які стосуються актуальних філософських проблематик тощо.

Термін «філософія» ввів давньогрецький філософ і математик Піфагор. Філософія виступає одночасно у п’яти іпостасях. Вона є: наукою, світоглядом, методологією наукового пізнання, мистецтвом та ідеологією.

Філософія здійснює великий вплив на розвиток усіх сфер культури суспільства – науку, мистецтво, політику, право, мораль і релігію. Ми не можемо уявити старокитайську культуру без Конфуція і Лао Цзи, культуру античної Європи – без Сократа, Платона і Арістотеля, культуру Європейського середньовіччя – без Аврелія Августина і Томаса Аквінського.

Філософствувати про філософію можна нескінченно довго, але який в цьому сенс, якщо ти не Сократ. Проте в день філософії навіть аматори можуть висловлювати свої найсміливіші думки про те, як поліпшити життя в сучасному світі, на яких проблемах потрібно зосередитися, в якому напрямі рухатися. В День філософії дозвольте собі поміркувати, якщо не над глобальними проблемами майбутнього, то хоч би над сенсом власного життя.

День відкритих дверей та початок роботи шкільних гуртків на базі університету

Запрошуємо Вас на урочисте відкриття всіх гуртків 28 жовтня о 13.00 у змішаному форматі:
 ⁃ офлайн в університеті за адресою: пр. Науки, 9А, аудиторія ОЦ-4 головного корпусу. Також, якщо приїхати раніше, можна відвідати День відкритих дверей університету і факультету, який розпочнеться об 11.30;
 ⁃ онлайн на платформі ZOOM за посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/88237152653?pwd=UXhqT1duRkdZUkJ6ZDRzc0pSbzBFQT09

Під час зустрічі на вас чекають:

знайомство з освітніми програмами факультету, тематикою занять у гуртках

знайомство з нашими провідними викладачами

цікаві інтерактиви

А по завершенню проєкту:

розробка і захист творчих робіт

ітоговий конкурс з нагородженням найкращих та цінними подарунками

До зустрічі у цю суботу!

Мати з собою зацікавленість і гарний настрій!

Всеукраїнський конкурс студентських есе до 60-ї річниці ухвалення Віденської конвенції

З 15 лютого по 5 квітня 2023 року за участю Міністерство закордонних справ України, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Українська Асоціація зовнішньої політики та Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету “Острозька академія” був проведений Всеукраїнський конкурс студентських есе до 60-ї річниці ухвалення Віденської конвенції про консульські зносини.

Конкурс викликав активний інтерес у студентів спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.

Результати університетського конкурсу студентських есе:

I місце – Єрмошкіна А. (1 курс);

II місце – Філенко Елліна (2 курс);

III місце – Чала Анна (2 курс).

Переможець університетського конкурсу Єрмошкіна А. приймала участь у Всеукраїнському конкурсі студентських есе до 60-ї річниці ухвалення Віденської конвенції про консульські зносини

Лекція з Пабло Ганом, Заступником Глави Місії Посольства Іспанії в Україні.

15.03.2023р о 10.00 відбудеться оглядова лекція з Пабло Ганом, Заступником Глави Місії Посольства Іспанії в Україні.
Теми для обговорення:
✔️ Зміни в функціях Посольства та Консульства Іспанії в Україні під час війни.
✔️ Зміни в комунікаціях між Посольством Іспанії та українським населенням упродовж війни.
✔️ Канали комунікації між Посольством та Урядом України.
✔️ Образ України у період війни та його сприйняття в Іспанії.
✔️ Як змінилися тенденції бізнесу між двома країнами Іспанія-Україна упродовж війни?
✔️ Функції Культурної дипломатії в складний період для України.
Як наразі розвивається сфера культури між двома країнами?

Чекаємо усіх на зустріч за посиланням в Zoom:
https://us02web.zoom.us/j/81113014866?pwd=WnFnWnYrODArZ1dpQi96SitVVmVNdz09
Ідентифікатор конференції: 811 1301 4866
Код доступа: Esp13579
Координатор зустрічі:
Євдокімова-Лисогор Леся

Оголошено Всеукраїнський конкурс студентських есе до 60-ї річниці ухвалення Віденської конвенції про консульські зносини

Міністерство закордонних справ України, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Українська Асоціація зовнішньої політики та Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету “Острозька академія” оголошують про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських есе до 60-ї річниці ухвалення Віденської конвенції про консульські зносини. 

Мета конкурсу – привернути увагу молоді до історії консульської служби України, розкрити значення консульської служби як державного інституту в умовах миру і війни, показати для міжнародних партнерів тяглість і спектр консульських зносин України.

Терміни проведення: 15 лютого – 5 квітня 2023 року.

Конкурс проводитиметься за такими напрямами:

● становлення та розвиток консульської служби України;

● українська консульська служба в умовах повномасштабної російської агресії;

● іноземні консульські установи в Україні;

● консульська служба України: персоналії. Жінки в консульській службі України;

● публічна дипломатія в діяльності консульських установ України;

● співпраця іноземних консульських установ України із закордонним українством.

Учасниками конкурсу можуть бути студенти бакалаврата / магістратури закладів вищої освіти України віком до 25 років, котрі навчаються за спеціальностями «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Історія та археологія», «Політологія», «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)», «Журналістика», «Філософія».

Детальніше про умови участі в конкурсі, оформлення робіт, нагородження переможців і учасників конкурсу можна прочитати в Положенні (зверху)

Міжнародна зустріч з Варшавським університететом

В рамках партнерства кафедри міжнародних відносин, політичних наук і практичної філософії Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця та факультету політології і міжнародних студій Варшавського університету. 8 лютого 2023 року відбулась перша у цьому році координаційна зустріч керівників факультету політології та міжнародних студій Варшавського університету (Польща) та представників провідних університетів України.

Метою зустрічі було обговорення та визначення основних напрямів співробітництва між Варшавським університетом та українськими університетами з різних регіонів нашої держави в рамках підписаних двосторонніх угод про співпрацю під час проведеного у грудні минулого року у Варшаві масштабного освітнього заходу «День України».

Зокрема, польські колеги  представили чотири фахові наукові видання з проблематики міжнародних відносин, політології, соціальної політики та європейських студій, видавцем яких є факультет, і запросили українських науковців подавати свої праці для публікації в цих авторитетних польських журналах. Було запропоновано, щоб наукові праці польських та українських вчених стали основою для проведення впродовж 2023 року тематичних круглих столів за відповідними напрямами наукових досліджень.

Одночасно, польських колег було поінформовано про готовність представити наукові статті викладачів кафедри для їхньої публікації в науковому журналі «Міжнародні відносини» Варшавського університету. Під час зустрічі також обговорювались питання підготовки спільних польсько-українських освітніх та наукових проєктів.